Gregor Bendík

Podporte Gregorka na čísle účtu: SK77 0200 0000 0040 2402 4355
s variabilným symbolom: 11569

Vyzbierané: 2273€
75%

Náš Gregorko sa narodil v stanovenom termíne pôrodu v marci 2015. Ešte pred narodením lekári zistili, že má rozšírené mozgové komory. Nikto presne nevedel povedať, čo môžeme očakávať. Hoci nás to najprv vystrašilo, rozhodli sme sa myslieť pozitívne. Pôrod bol však dlhý a náročný a Gregorka museli oživovať. Z pôrodnice sme odchádzali s hypotóniou a bolo nám odporúčané cvičiť Vojtovu metódu.

Do roku sme cvičili trikrát denne. Jeho vývin bol aj tak pomalší a pretáčať sa začal až v 9. mesiaci. V roku sa začal plaziť a po zmene cvičenia na Bobath koncept, konečne aj štvornožkovať. V dvoch rokoch mu bola určená diagnóza DMO-kvadruparetická forma s akcentom na dolné končatiny. Riešime tiež strabizmus, ktorý má vplyv na orientáciu v priestore a odhad vzdialeností. Denne sme trénovali vertikalizáciu, ale nevedeli sme, ako ho dostatočne motivovať, aby sa sám skúšal postaviť.

Najväčší posun sme zaznamenali po intenzívnych rehabilitáciách. Momentálne v 3,5 rokoch sa snaží obchádzať nábytok. Samostatne sa vzpriamene ešte neudrží, neurobí krok bez pomoci, ale má v sebe veľké chcenie a skúša konečne, čo jeho telo a  nohy zvládnu.

Veríme, že z Gregorka môže byť zdravý chlapec, na ktorom bude poznať len máličko, že má problém. Ak sa rozhodnete pomôcť mu, budeme Vám veľmi vďační.

Mama Zuzana

S Vašou pomocou sa nám podarilo vyzbierať sa Gregorkovi na terapiu v Centre pre hendikepované deti v Prešove.

Na rehabilitácii v Svetielku boli od 4. – 15. 3. 2019

-> Faktúra <-

-> Potvrdenie o zaplatení <-

Facebook
Facebook
Instagram