Občianske združenie Viac ako, Tomáš Záhn

Podporte Tomáška na čísle účtu: SK77 0200 0000 0040 2402 4355
s variabilným symbolom: 11845

Vyzbierané: 0€ 1%

Narodenie Tomáša bolo neočakávané. Priebeh tehotenstva bol v poriadku do siedmeho mesiaca. Doma som pocítila pôrodné bolesti a v ten deň som sa vybrala do nemocnice kde si ma nechali a v ten istý deň som porodila cisárskym rezom. Tomáš sa narodil s hmotnosťou 1950g a dĺžkou 42cm. Už v tom čase lekári určili diagnózu spastická hipotonia. Doba hospitalizácie vo fakultnej nemocnici v Košiciach bola 3 mesiace. Po prepustení nasledovala domáca rehabilitácia spojená s kontrolami v Košiciach a začatím cvičenia Vojtovej metódy. Tieto cviky bolo potrebné opakovať 5 krát denne po dobu piatich rokov od prvého mesiaca života dieťaťa. Tomáš ako 11 mesačný sa po prvý krát zúčastnil rehabilitačného pobytu v Dunajskej Lužnej. Po dovŕšení jedného roku mu lekári diagnostikovali DMO – detskú mozgovú obrnu – quadruparetickej formy. Okrem rehabilitačnej liečby Tomáš absolvuje pravidelnú kúpeľnú liečbu v Kováčovej.

Tomáš sa musel zúčastniť aj troch náročných operácií. Prvá operácia sa týkala očí už v treťom roku života. V 6tich a v 11tich absolvoval fibrotómiu v Krakove čo je operácia, ktorá má uvoľniť svalstvo horných a dolných končatín, chrbta a tváre.

Momentálne má Tomáš 13 rokov. S cvičením naďalej pokračujeme, ktoré je spojené s plávaním, hypoterapiou a canisterapiou. Tento rok sa zúčastnil aj delfínoterapie v Rumunsku.

Ako nám môžete pomôcť:
Okrem finančnej pomoci, ktorá je pri každom podobnom ochorení nutná by Tomášovi v jeho snahe sa zlepšovať pomohli rebriny či masérsky stôl.

Mama, Božena Pistikidis


 

Tomáš Záhn fotka

Potrebujú:

Pobyt v Dunajskej Lužnej, kde chodia 3 – 4x do roka: 200€/pobyt

Pobyt v Kováčovej: 300 €

Tréner na plávanie 1x týždenne: 15€

Rebriny: 96 €

Masážny stôl: 269 €

Facebook
Facebook
Instagram