Vianočný stromček

Občianske združenie Viac ako sa rozhodlo využiť výzvu v rámci Nadácie orange, ktorá je zameraná na vianočné obdobie pod názvom Darujte Vianoce.

Na najkrajšie dni v roku sa tešia všetci bez rozdielu veku. Vianoce nesymbolizujú iba rodinnú pohodu či štedrovečerný stôl, ale aj spolupatričnosť a pomoc druhým.

Obdobie Vianoc je pre každého človeka niečím výnimočné. Nie každý má to šťastie, že trávi sviatky so svojimi najbližšími. Tento projekt sa nadácia rozhodla realizovať pre seniorov v Dome seniorov v Rejdovej pod názvom Vianoce v každom veku.

Keďže im chýba rodina, tak sme sa im snažili spríjemniť toto krásne obdobie aspoň malými zážitkami. Títo seniori v Rejdovej sú aktívni a schopní v jednoduchých manuálnych zručnostiach. Projekt trval 2 dni a to 11.12.2018 a 12.12.2018 v priestoroch Domu seniorov v Rejdovej.

Prvý deň (utorok) seniori tvorili vianočné ozdoby, dekorácie. Prišli im na pomoc deti zo Základnej školy v Rejdovej za prítomnosti pani učiteľky a pani farárky. Vyrábali rôzne polystyrénové ozdoby, vianočné gule, zvončeky, Mikulášov, zimné krajinky a mnoho iného. Druhý deň (streda) seniorov čakalo predstavenie žien zo Speváckeho cirkevného zboru z Vyšnej Slanej pod vedením pani farárky. Taktiež prišiel pozvaný súbor Radzim z Vyšnej Slanej a deti z Materskej školy z Vyšnej Slanej. Všetci spolu strávili krásne popoludnie.

Zavŕšením bola vianočná kapustnica, ktorú sponzoroval starosta z obce Vyšná Slaná, ktorému patrí veľká vďaka.

Nakoniec sme si popriali Veselé Vianoce a všetko len to najlepšie do Nového roka 2019.

Facebook
Facebook
Instagram